Лаурилсульфат натрію (SLS) і Лаурет сульфат натрію (SLES) - це поверхнево-активні речовини (ПАР), очищаючі компоненти, які створюють піну. Їх можна зустріти в кожному шампуні, гелі для душу, зубних пастах, миючому для посуду чи підлоги, дитячій косметиці, автохімії і т.д. на полицях мас-маркету або в дорогій елітній косметиці.

 

Ви, мабуть, чули, що SLS і SLES канцерогенні, можуть накопичуватися в наших органах і можуть завдати шкоди навколишньому середовищу.

 

Дійсно було доведено, що SLS і SLES сильні подразники, якщо залишаються на шкірі протягом тривалого періоду часу і при попаданні в очі. Але в основному SLS і SLES використовуються в змиваючих засобах і погодьтеся, не варто втирати ніяке мило в очі. А при достатньому їх попаданні в шлунок викликають діарею, тому пити шампунь теж не варто.

 

У тестуванні продуктів на токсичність є таке поняття як напівлетальна доза LD 50 - кількість за вагою, необхідна, щоб вбити половину лабораторних тварин, які отримують цю дозу.

 

Так ось LD 50 у щурів, коли в якості сировини SLS в 100% концентрації, має гостру пероральну токсичність, яка знаходиться в межах токсичного діапазону. Але SLS і SLES ніколи не використовується в 100% концентрації, зокрема в шампунях SLS і SLES використовується в концентрації не більше 10%. Правильно змішувати SLS і SLES з іншими м'якими ПАР щоб знизити їх концентрацію в продуктах.

 

Також було доведено, що SLS і SLES не проникають в шкіру, як це стверджують інші джерела інформації в інтернеті. Але навіть в такому випадку вони б виводилися печінкою і не викликали б токсичність для органів людини.

 

Що стосується забруднення навколишнього серед, то Sodium Lauryl Sulfate (SLS) дозволений для використання в натуральній та органічній косметиці, якщо виготовлений з натуральної сировини, наприклад, кокосового масла, в рамках стандартів ECOCERT і COSMOS. Але SLS виготовлений з нафтохімії та з натуральної сировини по позначенню в складі нічим не відрізняється. Тут питання довіри споживача до виробника.

 

А ось Sodium Laureth Sulfate (SLES) заборонений у всіх сертифікатах натуральної та органічної косметики, так як він отриманий не з природної сировини і його виробництво забруднює навколишнє середовище.

 

Дійсна шкода SLS і SLES пов'язана з сильною їх очищаючою властивістю. SLS і SLES відмінно відмивають шкіру до скрипу і тим самим змивають не тільки бруд і жир, але і захисну водно-жирову мантію шкіри. При постійному використанні продукції, що містить SLS і SLES, підвищується чутливість шкіри до різних подразників, може з'явитися лущення, подразнення, сухість шкіри і лупа.

 

А якщо ще врахувати той факт, що SLS і SLES це дуже дешеві ПАР в порівнянні з іншими м'якими і органічними ПАР, то більшість виробників зловживають цією дешевизною. Ви можете звернути увагу, що ці два ПАР стоять на початку списку відразу після води в складах більшості шампунів і гелів для душу. (Дивіться фото нижче)

 

В продукції Bird Cosmetics® ми використовуємо тільки органічні і м'які ПАР, такі як:

• Cocamidopropyl Betaine (ПАР з жирних кислот кокосового масла),

• Decyl Glucoside (ПАР, що складається з цукрів (глюкози), отриманих з кукурудзяного крохмалю, і жирних кислот кокосового масла),

• Coco Glucoside (рослинний ПАР з кокосового, пальмового масла і глюкози).

• Sodium Almond Amphoacetate (ПАР отриманий з жирних кислот масла солодкого мигдалю).

 

Вони повністю біорозлагаємі, безпечні і дозволені для використання в натуральній та органічній косметиці.

 

Купити натуральні шампуні можна тут.

Купити натуральні гелі для душу можна тут.

Купити пінку для вмивання можна тут.

 

З повагою, Bird Cosmetics®